Pobjeda Studenata nakon preokreta: U revanšu prenosimo samo jedan poen prednosti

Aba 2 Liga

24. April, 2021 Studentski centar

Studentski centar je slavio protiv Mladosti iz Zemuna 85:86 (15:24, 26:19, 30:13, 18:30).

Utakmica koja se u regionu nazvala "finalem prije finala" je pružila sve ono što se očekuje od jednog neizvjesnog duela.

Dobru košarku, prekorete, pogađanje u serijama.

Na kraju u revanšu prenosimo minimalnu prednost od samo jednog poena.

Nenad Trajković se odlučio za petorku Nikola Pavlićević, Flečer Megi, Andrija Slavković, Vasilije Baćović i Filip Barović.

Baćović fino otvara za Studente, ubacivši 6 poena, uz dobru kretnju, pogotovo u napadu. Mladost je probala da odgovori na neočekivano visoku petorku Studentskog centra sa presingom, ali su naši momci odlično odgovorili.

Bilježimo ukradeno loptu pa lob pas Tejića za Slavkovića.

Dobrom odbranom i prodorinim napadom kroz reket protivnika dolazimo do 9 poena razlike.

Čak 16 od 24 poena naše ekipe je došlo iz reketa, dok je protivnik samo 2 poena pogodio na suprotnoj strani.

Na prelazu četvrtina imamo dobru rolu Marka Tejića koji je ubacio 7 poena. Pogotovo se istakao sa jednim "dream shake-om" u stilu Hakima Olajdžuvona.

Međutim u prvih pet minuta druge četvrtine, naši momci su izgubili agresivnost, pa su košarkaši iz Zemuna (protokolarno domaćini ovog prvog meča) uspjeli da spuste prednost, a onda i da preokrenu tačno na isteku petog minuta.

Mladost možda nije bila dobra iz reketa, ali zato šut za  3 poena je bio na sjajnom nivou, čak 6/9.

Studenti su ipak ponovo odgovorili, ovog puta preko Brajona Alena, koji je ofanzivnim skokom i prikucavanjem poveo SC na 6 poena razlike na poluvremenu.

Tejić je na poluvremenu umao 9, Barović Alen po 7, Baćović 6 poena (rano ušao u problem sa ličnim greškama).

Nakon poluvremena, zemunska ekipa se vratila svježija, pa su tako za manje od dva minuta uspjeli da preokrenu rezultat u svoju korist, što je Trajkovića natjeralo da zovne rani tajmaut.

Pavlićević nas vraća trojkom u egal.

Mladost pravi opet seriju, i dolazi do maksimalnih 11 poena razlike.

Napad naše ekipe je potpuno zakazao u ovoj četvrtini, sa samo 13 datih pona, dok je ekipa iz Zemuna dala čak 30.

Posljednja dionica i kakvo otvaranje Flečera Megija. Američki bek je još jednom pokazao zašto je rekorder NCAA u broju postignutih trojki, sa tri pogođene trojke, samostalno je vratio naš tim u meč.

Kako je njega krenulo, pogodio je Hagedorn, pa smo tako došli na samo poen zaostatka.

A onda i sjajan ulaz Pavlićevića sakošem i faulom, i došli smo i do prednosti.

Utakmica ulazi u egal, ali smo uspjeli na kraju da odrižimo minimalnu prednost od poena razlike, koju prenosimo u drugu utakmicu.

Barović je postigao na kraju 14 poena, Alen  i Tejić po 13, Megi 12, Hagedorn 10.

Idući meč u kojem će se odlučivati ko ide u finale se igra u ponedjeljak 26. aprila od 15 časova.