Pobjeda Studenata u prvoj utakmici: Pad koncetracije pred kraj dobra opomena pred revanš

Aba 2 Liga

04. Maj, 2021 Studentski centar

Košarkaši Studentskog centra slavili su u prvom meču finala ABA 2 lige protiv Sparsa iz Sarajeva 99:89 (22:21, 14:28, 25:25, 28:25).

Studenti su gotovo 35 minuta plesali na terenu. Izgledalo je kao da smo na ivici ubjedljive pobjede, a imali smo tokom meča i 15 poena razlike, i sve je išlo ka tome da čemo uspjeti da finiširamo ekipu iz Sarajeva, koja je u prvoj utakmici nominalno bila domaćin.

Međutim sa 15, poena razlike došli smo na samo 3 posljednjih minut i po, što mora da bude dobra opomena pred revanš.

Pogotovo u sistemu koji se igra na koš razliku.

Uspjeli smo međutim na kraju spletom srećnij okolnosti, ali i odlične odbrane Bajrona Alena da dobijemo meč sa 10 poena razlike koje prebacujemo na iduću utakmicu.

Nenad Trajković se odlučio za startnu petorku Nikola Pavlićević, Flečer Megi, Milić Starovlah, Vasilije Baćović i Filip Barović.

Počeli smo dobro, sa horogom Filipa Barovića, a potom i trojkom Starovlaha na asistenciju Barovića.

Utakmica je ušla potom u egal. Kao i protiv mladosti odlično su se snalazili naši centri u reketu, prije svega na niskom postu.

Sjajna partija Marka Tejića na prelazu dvije četvrtine.

U tom periodu sa 9 poena bio je naš najbolji igrač.

Ulaskom Slavkovića i Ivišića postali smo još opasniji po protivnika, i napravili smo razliku od 13 poena.

Njih dvojica su u tom periodu ubacili po 7 poena.

Sjano su izgledali "Studenti" u tom periodu, tjerali su goste na teške šuteve, dok je u napadu protok lopte bio sjajan.

Za dva poena smo na poluvremenu šutirali fenomenalnih 15/18.

U nastavku smo imali više puta,15,12, 10 poena razlike.

Odlična rola Igora Drobnjaka u trećoj dionici, od koje se istakla pogotovo jedna trojka sa 8 metara.

Uz zvuk sirene za tri poena je pogodio i Baćović.

I dok je u posljednjoj dionici izgledao da će Studenti rutinski završiti meč u zadnjih 5 minuta dolazi do pada koncetracije koji "nominalni domaćini" ovog meča koriste i spuštaju razliku na samo 3 poena na 2 minuta do kraja.

Brajon Alen međutim sa svije dobre odbrane, i Pavličević sa pogođenom trojkom vraćaju meč na + 10.

Pavličević je meč završio sa 20 poena i 8 asistencija, Alen je dao 18 uz 5 asistencija, Tejić je dao 17 poena i imao 6 skokova, Drobnjak je meč završio sa 11 poena i 7 asistencija.