Preokret Studenata u režiji Drobnjaka i Slavkovića: Furiozna posljednja četvrtina odlučila pobjednika

Aba 2 Liga

23. Mart, 2021 Studentski centar

Košarkaši Studentskog centra pobjedom su otvorili posljednji balon ABA2 lige, pošto su savladali Helios Domžale 83:78 (25:20, 7:20, 20:20 i 31:18) u 11. kolu ABA 2 lige.

Iako posljednje plasirana, ekipa iz Domžaela je pokazala zašto je ne tako davno bila i ABA ligaš i šampion Slovenije.

Izgledalo je u jednom trenutku da će Sansi doći do prve pobjede (imaju jednu pobjedu službenim rezultatom protiv Gorice) jer je u jednom trenutku bilo 72:58 na sedam minuta do kraja meča.

Ali naš tim je uspio da se vrati, prvenstveno preko Igora Drobnjaka, koji još jednom pokazuje da uvijek kad treba ekipi ima mogućnost da odigra sa nekom dodatnom eneregijom koja jednostavno nosi ekipu, pravi razliku, ili u ovom slučaju stiže protivnika.

Nakon prve četvrtine, sve je izgledalo kao da je u pitanju početno odmjeravanje snaga, ali i kao da će naša ekipa svakog časa napraviti tu veću rezultatsku distancu.

Međutim gosti su odigrali fenomenalnu drugu četvrtinu, i ostavili naš tim na samo 7 datih poena (najgora četvrtina u ABA2 ligi SC).

Ni nakon treće čertvtine nije izgledalo da naš tim ima priključak, a kada je na semaforu bilo +14 u posljednjoj dionici izgledalo je kao da je utakmica i definitivno izgubljena.

Ali onda na scenu stupa upravo Drobnjak.

Naš plej je pogodio tri trojke, a na njega se nadovezao odlični Slavković koji pogađa jednu, i razlika se istopila.

Koliko je naš tim bio moćan dovoljno govori podatak da smo u posljednjoj četvrtini ubacili 31 poen.

Drobnjak je na kraju meč završio sa 19 poena i 7 asistencija, Slavković je dao 21 uz 5 skokova, dok je Baćović ubacio 14 poena.

Idući meč ekipa Nenada Trajkovića igra protiv Slobode iz Užica.