Studenti na krilima Megija do nove pobjede u ABA2 ligi: Trajkovićeva ekipa bolja od Slobode

Aba 2 Liga

26. Mart, 2021 Studentski centar

Košarkaši Studentskog centra savladali su ekipu Slobode iz Užica, nominalno kao gosti 86:94 (24:18, 21:30, 18:23, 23:23).

Bio je to meč uspona, padova, velikih prednosti i na kraju čak i neizvjesnosti.

Sjajnu partiju je pružio Flečer Megi. Bek "Studenata" je odigrao jednu od šuteski najboljih izdanja u ABA 2 ligi ove sezone.

Nenad Trajković se odlučio za petorku Nikola Pavlićević, Brajon Alen, Andrija Slavković, Milić Starovlah i Vasilije Baćović.

Sloboda dosta bolje ulazi u meč i nakon četiri minuta na semaforu je stajao rezultat 11:1.

Nakon silazne putanje uz faul Andrije Slavkovića, naši momci su se konačno trgnuli.

Posebno se brzina promjenila ulaskom Igora Drobnjaka.

Upravo su on i Alen uhvatili kakav takav priključak protiv neogodne ekipe iz Užica.

Alen je u tom periodu ubacio 8 poena, a Drobnjak je pogodio trojku u posljendjoj sekundi sa čime je naš tim smanji na šest poena zaostatka.

U drugoj četvrtini nevjerovatna rola Flečera Megija. Amerikanac je pogodio sve što je uputio ka košu.

On je i bio vjesnik serije od 14:0 kojom smo preokrenuli rezultat i došli do prednosti na poluvremenu.

Megi je nastavio šutersku kliniku, i pokazao zašto je najbolji trojkaš u istoriji NCAA košarke.

Naš Amerikanac je imao u tom periodu 22 poena, a da nije imao promašaj iz igre (5/5 za 3).

U trećoj dionici stižemo do maksimalnih 17 poena prednosti jer je bilo 67:50 za nas. Tada je izgledalo da je meč gotov, ali ekipa iz Užica se nije predavala i uspjeli su da istope prednost i dovedu do neizvjesnosti sredinom posljednje dionice.

Ipak Megi, Alen i Slavković prije svih nisu dali da dođe do izenađenja, pa su Studenti upisali još jednu pobjedu.

Megi je na kraju imao 32 poena uz 71 odsto šut iz igre i čak šest skokova, Alen je dao 16, dok je Slavković imao 17 poena i 5 skokova.

Posljednja utakmica regularnog djela sezone donosi gradski derbi protiv ekipe Podgorice.