Studenti poraženi u Beogradu od Partizana

Aba Liga

09. Oktobar, 2021 SC Derby

SC Derby je poražen na gostovanju beogradskom Partizanu 79:57 (20:9, 17:14, 24:21, 18:13).

Veći dio meča naši momci kuburili su sa lošim realizacijom, i time su anulirali dobre odbrane koje su imali na ovom meču.

Studenti su igrali hrabro, bez previše respekta na parketu za favorizovanog protivnika, ali šut, pogotovo sa distance gotovo da nije postojao na ovom meču.

Žakelj je u beogradskoj Areni izveo sljedeću petorku Kajl Vinjales, Džastin Edvards, Milić Starovlah, Zvonimir Ivšić i Kenan Kamenjaš.

Na samom startu bilježimo blokadu Edvardsa nad Zak Ledejom, da bi u nastavku akcije Kenan Kamenjaš sjajno ušao u reket i zakucao loptu.

Partizan međutim pravi seriju od 9:0 koju prekida Edvards sa trojkom.

Partizan je pokazao u ovom djelu zašto je prvi favorit za osvajanje Admiral ABA lige, ali stekao se opšti utisak da Studenti su igrali odvažno i hrabro u ovom trenutku meča, i samo je falila malo mirnija ruka pa da rezultatska razlika bude manja.

Ovako sa samo 22 odsto šuta SC Derby je ubacio skromnih 9 poena u prvoj četvrtini.

U drugoj četvrtini dobra minijatura talentovanog Borisa Tišme sa ofanzivnim skokom i poenima, pa dobrom odbranom i ukradenom looptom u sljedećoj akciji.

Dobar ofanzivni skok Studenata u ovom periodu druge dionice.

Dugo smo favorizovanog protivnika držali na mali broj poena, ali sa druge strane nastavio se trend lošeg šuta.

Za tri poena u tom periodu samo 1 od 12 i upravo loš šut je anulirao solidnu odbranu i momentum dobre energije, pa se Partizan brzo ponovo rezultatski  odlijepio.

U prvom poluvremenu Kamenjaš se lavovski borio i dao je 8 poena i imao 5 skokova.

Na startu drugog poluvremena Partizan je krenuo silovito, a mi smo ponovo imali problema i sa šutom ali i sa organizacijom samog napada.

Pred kraj treće dionice Vinjales je pogodio dvije trojke, a Pavlićević jednu iz izuzetno teške pozicije sa zvukom sirene.

U posljednjoj četvrtini tek u 5. minutu pogotkom Baćovića postižemo prve poene.

Naš krilni centar je bio najbolji u ovom periodu.