Studenti slavili u teškom meču sa Slobodom: Nosimo 4 poena prednosti u revanšu

Aba 2 Liga

20. April, 2021 Studentski centar

Košarkaši Studentskog centra pobijedili su Slobodu iz Užica 96:92 (17:18, 27:32, 23:24, 29:18).

Dosta teška utakmica na otvaranju plejof mjehura koji se igra u Podgorici.

Naši momci su se mučili cijelo vrijeme sa dosta neugodnim protivnikom, koji je vodio tokom cijelog meča, nerijetko čak i dvocifenom prednošću.

Trajković je rotirao ekipu, tražeći pravi momentum, i on je došao onda kad je bilo najpotrebnije - u posljednjoj četvrtini.

Pavlićević i Baćović su odigrali sjajno u završnici, i bili su predvodnici preokreta.

Nenad Trajković se odlučio za petorku Nikola Pavlićević, Flečer Megi, Andrija Slavković, Tomislav Ivišić i Vasilije Baćović.

Palićević je bio najbolji na otvaranju meča. Prvo trojka, pa ulaz, pa asistencija za Baćovića, našeg startnog pleja.

Gosti su se međutim bolje snašli na samom početku, pa je na 16:9 za Slobodu, Trajković bio primoran da zovne tajmaut.

Očigledno da je naš trener imao šta da kaže košarkašima, jer su Studenti do kraja četvrine napravili seriju 8:2, i tako smanjili prednost na samo poen razlike.

Nakon početnog egala u drugoj četvrini gosti ponovo prave seriju od 9:0, i ponovo odlaze na 7 razlike, pa je Trajković opet zvao tajmaut.

Iz tajmauta odgovorili smo trojkom Megija uz faul. Sloboda je i na to imala odgovor, pa su tako pogodili 3 trojke, i pošli na 12 poena razlike.

Tada na scenu, kao mnogo puta do sada ove sezone,  je nastupio Igor Drobnjak.

Popularni Džigi je do poluvremena ubacio 15 poena. Pogađao je trojke, probijao, pogađao uz faul, pa smo na poluvrmenu smanjili na 6 poena.

Nakon samo minut i po drugog poluvremena Užičani su ponovo pošli na +10.

Jednostavno naši momci nisu imali rješenje za šut spolja protivnika. Međutim ponovo Drobnjak, Megi, pa Slavković i Alen prave seriju i prednost Slobode se istopila na samo 2 poena.

Naš najboilji igrač u ovom meču Igor Drobnjak se povrijedio prilikom jednog ulaza.

Imali smo i napade da povedemo, ali Megi i Slavković nisu bili precizni sa linijie 6,75, pa su gosti uspjeli ponovo da uspostave kontrolu meča, i uoči zadnje četvrtine odu sa 7 poena prednosti.

Trajković je odlučio da spusti petorku, pa su posljednjih 10 minuta započeli Alen, Megi, Slavković, Starovlah i Hagedorn.

Posjednja četvrtina je rano ušla u neku vrstu "penal završnice", vjerovatno svjesni uloga i jedni i drugi su igrali nervozno.

Na tom početku posljednje dionice gosti su se bolje snašli, pa su na 7:30 do kraja ponovo imali 9 poena razlike.

Ulaskom Pavlićevića i Bačovića  Trajkovićevi momci spuštaju na 5 razlike.

Gosti ponovo odlaze na 7, ali onda na scenu stupa Milić Starovlah koji sa dvije trojke uspjeva da Studente vrati u meč.

Ponovo su gosti poveli 2 poena, ali onda Pavlićević pogađa za tri poena i prvo vođstvo još od samog početka meča.

Baćović u idućem napadu hvata pas, i polaže uz slobodno bacanje koje nije iskoristio.

Na 14 sekundi smo imali pone prendosti, gosti su pravili bez faul, a Baćović je bio polovičan sa linije penala, da bi Drobnjak sa zvukom sirene položio za prednost od 4 poena prednosti uoči revanša.

Drobnjak, koji se u međuvremeno vratio, i sreečom nije povrijeđen je dao 24 poena, Baćović i Megi po 15, Pavlićević je dao 12 poena.

Revanš se igra za dva dana u koji ulazimo sa 4 poena prednosti.