STUDENTI SU U FINALU ABA2 LIGE!!!

Aba 2 Liga

26. April, 2021 Studentski centar

Košarkašu Studentskog centra pobijedili su Mladost iz Zemuna (20:18, 17:17, 27:17,

Utakmica velikog uloga, koji nosi borbu za ABA ligu, u dobrom djelu je bila izjednačena.

Dosta grešaka na početku i jedne i druge ekipe, ali smo na kraju imali više koncetracije, i prije svega centarskom linijom i igrom na niskom postu dobili utakmicu.

Fenomenalan je bio prije svih Vasilije Baćović. Naš mladi centar je i u napadu i u odbrani  igrao na visokom nivou.

Nenad Trajković se odlučio za startnu petorku: Nikola Pavlićević, Flečer Megi, Milić Starovlah, Vasilije Baćović i Filip Barović.

U početnom odmjeravanju snaga, na visoki presing Mladosti, naši košarkaši su odgovorili spuštanjem lopte u reket na Baćovića i Barovića, koji su umijeli sebi da stvore situaciju za poene iz niskog posta.

Odlično se na početku pokazao upravo Bačović koji je ubacio 8 poena.

Svi naši poeni su mahom dolazili sa niskog posta, ili iz prodora, na kraju prve četvrtine minimalna prednost od 2 poena za naše.

U drugoj četvrtini veliki niz grešaka sa obije strane.  Očigledno je značaj utakmice i ulog koji je ona nosila se prenio na igrače obije ekipe, pa se vidjelo da će pobjedu odnijeti onaj koji ima više koncetracije.

Barović i Tejić su radili lavovski posao u odbrani, a u napad Brajon Alen je uspio da ubaci dvije trojke, pa smo na poluvremenu otišli sa dva poena prednosti.

Drugo poluvreme otvara Flečer Megi, prvim šutem na meču i prvim pogotkom. Onda je i Vasilije Baćović pokazao raznolikost svog talenta pogođenom trojkom.

Naš centar se pokazao i u odbrani atraktivnom blokadom nad Gombolom.

Zatim Alen i Pavlićevć pogađaju trojke, da bi odličnom odbranom došli i do 12 poena prednosti.

Stečenu prednost smo odličnmo branili u posljednjoj dionici, u redove košarkaša iz Zemuna se osjetila nervoza u igri zbog zaostatka, dok su "Studenti" svaki propust kažnjavali, pa je rezultatska razlika otišla na 17 poena razlike.

Probala je Mladost brzim šutevima za 3, ali nisu bili precizni, pa su naši momci priveli utakmicu kraju.

Baćović je postigao 19 poena uz 8 skokova, Tejić je dao 14 uz 7 skokova, Brajon Alen je dao 11.

Studenti će u finalu igrati protiv ekipe Sparsa iz Sarajeva.